Kobieta i żaluzje Śląsk

Kobieta i żaluzje

Kobieta i żaluzje Śląsk

Żaluzje to takie listewki wykonane z aluminium, które montuje się w różnych oknach i które zapewniają precyzyjną manipulację dopływem oświetlenia w pomieszczeniu. Wykonuje się ją na dwa, a w niektórych przypadkach nawet i na trzy sposoby, z których żaden nie jest banalny. Obsłużyć je jednak może każdy, nawet osoba która nie ma inżynierskiego, budowlanego wykształcenia, nawet dziecko i nawet kobieta, której miejsce według mnie wcale nie jest w kuchni, o nie. Otóż kobieta może także regulować żaluzje Śląsk.

Myślicie, że jest to trudne, a ja wam powiem że nie. Wystarczy spróbować pokręcić trochę manipulatorami, aby sprawdzić, że nie jest to nic takiego wielkiego i już wkrótce będzie można pogratulować sobie znakomitej umiejętności obsługi regulacji naświetlenia w pomieszczeniu. Jak wspomniałem, nie trzeba do tego żadnych kwalifikacji, ani nawet żadnych uprawnień budowlanych, jakie zdobywają w innych zawodach specjaliści od montażu okien nawet po wieloletnim kursie. Oczywiście, żeby zamontować żaluzje na Śląsku takie kwalifikacje trzeba posiadać. Nikt nie powinien się dziwić, że dzisiaj ludzie nie chcą się dużo uczyć i dla nich mam dobrą wiadomość – obsługa zasłon nie jest skomplikowana. Wystarczą do tego dwa elementy.

Jeden z nich to manipulator dolny, a drugi to dźwignia górna. Ten pierwszy odpowiada za przekładanie szyny która sprawi, że żaluzja podnosi się w górę lub opada w dół. Albo odwrotnie – nigdy nie potrafiłem tego spamiętać. Swoją drogą, coś dziwna ta muzyka którą szukam. Właściwie dobrze jest wpleść kilka zdań technicznych do tego, to pomoże w zrozumieniu tekstu, który w przeciwnym wypadku mógłby stać się nie dość zrozumiały. Wracając jednak do sznurków które sterują zasłoną, to dodam, że ten drugi pozwala nam zmieniać kąt nachylenia listewek, a tym samym wyreguluje to poziom w jakim światło wpływa do otoczenia, oraz na otoczenie, decydując o tym, jak będzie wyglądało nasze wnętrze. Ogólnie, dekoratorzy wnętrz nie zawsze doceniają to w jaki sposób kieruje się żaluzjami wygląd pokoju, a to nie jest dobre. Powinni się więcej poduczyć, ponieważ dzięki temu będą lepiej znali się na architekturze, a także na samych oknach, których w Polsce produkuje się zresztą bardzo dużo. Bardzo duże znaczenie ma także fakt, że dzięki temu będą mogli zaliczyć kolejne etapy egzaminów okiennych, wymaganych przez deweloperów w dużym budownictwie. I dla każdego powinien być to pozytywny sygnał.